آبنمک سازمان آمریکا القاعده اطلاعات پاکستان

آبنمک: سازمان آمریکا القاعده اطلاعات پاکستان آمریکایی سازمان سیا اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار پزشکی کم کردن اضافه وزن را جدی بگیرید ، چاق‌ها، مراقب این سرطان ها باشند!

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به عوارض چاقی گفت: زنان چاق و دارای اضافه وزن احتمال ناباروری و دیابت و مسمومیت بارداری در آن

کم کردن اضافه وزن را جدی بگیرید ، چاق‌ها، مراقب این سرطان ها باشند!

چاق ها، مراقب این سرطان ها باشند!/ کم کردن اضافه وزن را جدی بگیرید

عبارات مهم : ایران

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به عوارض چاقی گفت: زنان چاق و دارای اضافه وزن احتمال ناباروری و دیابت و مسمومیت بارداری در آنها زیاد است.

به گزارش فارس، علیرضا دلاوری، در ارتباط با عنوان چاقی و اضافه وزن، اظهار داشت: طبق آمار شرکت بهداشت جهانی در سال 2016 بیش از 1.9 میلیارد بزرگسالان 18 سال و بالاتر دارای اضافه وزن هستند که از این تعداد بیش از 650 میلیون نفر گرفتار چاقی هستند.

کم کردن اضافه وزن را جدی بگیرید ، چاق‌ها، مراقب این سرطان ها باشند!

وی افزود: چاقی و اضافه وزن یکی از عوامل مهم و مؤثر در بروز بیماری های غیرواگیر مرتبط با تغذیه است که باید مورد توجه همه افراد جهت پیشگیری از امراض قرار گیرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران در مورد عوارض چاقی گفت: مبتلا شدن به بیماری های قلبی و عروقی، سکته های مغزی، بیماری های دیابت و سرطان به خاص سرطان های کولون، رکتوم، پروستات در مردان و سینه و تخمدان در زنان از عوارض چاقی به شمار می رود. همچنین گرفتگی رگ ها، درد و سفتی در مفاصل، بیماری های کبدی، سنگ های صفراوی، زیاد کردن فشار خون و تنگی نفس از دیگر عوارض چاقی است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به عوارض چاقی گفت: زنان چاق و دارای اضافه وزن احتمال ناباروری و دیابت و مسمومیت بارداری در آن

دلاوری مبتلا شدن به آرتروز، نقرص، کمردرد، پرسشها باروری در زنان و سیروز کبدی را از دیگر عوارض چاقی دانست و گفت: چاقی در زنان و دوران بارداری باعث شیوع عدم تخمگذاری و سرطان های رحم و سینه می شود، همچنین دیابت بارداری مسمومیت بارداری و شیوع زیاد عفونت های رحم و خونریزی های بعد از وضع حمل را به همراه دارد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: استفاده از میوه ها و سبزیجات تازه ،کاهش مصرف فست فودها، آهسته غذا خوردن، استفاده زیاد از شیر و لبنیات و غذاهای حاوی فیبر از جمله راه های کنترل وزن بوده تا بتوانیم از این عنوان و عوارض ناشی از آن جلوگیری کنیم.

واژه های کلیدی: ایران | دیابت | پزشکی | بهداشت | بیماری | بارداری | اضافه وزن | اضافه وزن

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs