آبنمک سازمان آمریکا القاعده اطلاعات پاکستان

آبنمک: سازمان آمریکا القاعده اطلاعات پاکستان آمریکایی سازمان سیا اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار پزشکی طاعون انسانی ریشه‌کن شده‌است ، تصویر العمل وزارت بهداشت به بروز طاعون انسانی در مناطق زلزله‌زده

سخنگوی وزارت بهداشت اخبار انتشار یافته راجع به بروز طاعون انسانی در مناطق زلزله‌زده را تکذیب کرد و گفت: چندین دهه است که طاعون انسانی ریشه کن شده است است. 

طاعون انسانی ریشه‌کن شده‌است ، تصویر العمل وزارت بهداشت به بروز طاعون انسانی در مناطق زلزله‌زده

تصویر العمل وزارت بهداشت به بروز طاعون انسانی در مناطق زلزله زده / طاعون انسانی ریشه کن شده است است

عبارات مهم : سلامت

سخنگوی وزارت بهداشت اخبار انتشار یافته راجع به بروز طاعون انسانی در مناطق زلزله زده را تکذیب کرد و گفت: چندین دهه است که طاعون انسانی ریشه کن شده است هست.

به گزارش خبرآنلاین،سخنگوی وزارت بهداشت راجع به اخبار انتشار یافته راجع به بروز طاعون انسانی در مناطق زلزله زده گفت: بروز طاعون انسانی در مناطق زلزله زده غرب کشور، شایعه است و واقعیت ندارد. طاعون حیوانی ممکن است در این مناطق وجود داشته باشد که بین حیوانات اهلی و وحشی قابل انتقال است و نگرانی از بابت طاعون انسانی وجود ندارد.

به گفته حریرچی، چندین دهه است که طاعون انسانی ریشه کن شده است است وتیترهایی با عنوان “بازگشت طاعون” در مناطق زلزله زده، هیچ کمکی به کشور نمی کند و خدمتی به مردم و جامعه نیست.

طاعون انسانی ریشه‌کن شده‌است ، تصویر العمل وزارت بهداشت به بروز طاعون انسانی در مناطق زلزله‌زده


آنچه در ادامه می خوانید بااهمیت ترین بخش های نشست خبری امروز سخنگوی وزارت بهداشت است:

-مدیران حوزه سلامت با تلاش مومنانه به شدت در حال فعالیت هستند که در تحریم های احتمالی، کمترین آسیب به مردم برسد

سخنگوی وزارت بهداشت اخبار انتشار یافته راجع به بروز طاعون انسانی در مناطق زلزله‌زده را تکذیب کرد و گفت: چندین دهه است که طاعون انسانی ریشه کن شده است است. 

با توجه به تورم دورقمی و بالای 30 درصد در سال های 88 تا 91 و عدم اولویت حوزه سلامت جهت دولت وقت، پرداختی از جیب مردم به ترتیب به 54.8 درصد در سال 88، 58.2 درصد در سال 89، 56 درصد سال 90 و 58 درصد در سال 91 بوده که روند رو به رشد داشته است.

-در سال های 93 تا 96، پرداختی مردم از جیب به ترتیب به 38.7، 38.1، 37.7 و 38.1 درصد کم کردن پیدا کرد که البته با اهداف برنامه پنجم و ششم توسعه که پرداختی از جیب مردم باید به 30 و 25 درصد کم کردن پیدا کند، فاصله داریم

-در طول دهه های 50 تا 90 و مشابه با سایر کشورها به علت زیاد کردن امید به زندگی، کنترل بیماری های عفونی، زیاد کردن بیماری های غیرواگیر، گسترش شهرنشینی، زیاد کردن دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی، ظهور تکنولوژی های تازه و ساخت داروهای جدید، هر ساله شاهد زیاد کردن استفاده مردم از خدمات بهداشتی و درمانی بوده ایم، ولی در سال های 91 و 92، جهت نخستین بار، بهره مندی مردم از خدمات سلامت و استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی، نسبت به سال گذشته اش، کم کردن یافت.

طاعون انسانی ریشه‌کن شده‌است ، تصویر العمل وزارت بهداشت به بروز طاعون انسانی در مناطق زلزله‌زده

-این کم کردن به علت تورم شدید، رکود، کم کردن ارزش پول ملی و زیاد کردن بیکاری بود که باعث شد اقشار ضعیف، میانگین و میانگین رو به بالا، ترجیح دهند که منابع خود را صرف هزینه های بسیار مهم مانند خوراک و مسکن کنند و از هزینه های مهم مانند فرهنگ و حوزه سلامت، بکاهند.

-وزارت بهداشت از ابتدای دولت یازدهم درخواست جدی داشت که در مورد تشعشعات الکترومغناطیس از جمله امواج آنتن های تلویزیونی، موبایل، ماهواره، بی سیم، مایکروویو و وای فای که بر ابعاد شخصی، شغلی و محیطی مردم تاثیر دارد، بررسی های علمی انجام شود.

سخنگوی وزارت بهداشت اخبار انتشار یافته راجع به بروز طاعون انسانی در مناطق زلزله‌زده را تکذیب کرد و گفت: چندین دهه است که طاعون انسانی ریشه کن شده است است. 

-تشعشعات بالقوه می توانند آسیب زا باشند و تا کنون، آسیب های موارد محدودی از این تشعشعات، ثابت شده است که زیاد مربوط به اثرات گرمایی هست، ولی در مورد جهش ژنتیکی یا ایجاد سرطان به وسیله آنها، هنوز مستنداتی وجود ندارد.

-در مورد تکنولوژی های جدیدی که به حوزه سلامت وارد می شود یا با سلامت مردم سر و کار دارد، باید بی خطر بودن آنها ثابت شود. جهت مثال در مورد یک دارو باید در مراحل اولیه ثابت شود که دارو بی خطر است و در مراحل بعدی اثرگذاری آن به اثبات رسد .

طاعون انسانی ریشه‌کن شده‌است ، تصویر العمل وزارت بهداشت به بروز طاعون انسانی در مناطق زلزله‌زده

خوشحالیم که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که امواج الکترومغناطیس در فضای شهری سنجش و اعلام می شود، ولی در اکثر مناطق کشور عزیزمان ایران که این امواج بررسی شده، مشخص شده است است که میزان امواج، پایین تر از استاندارد های جهانی هست. با این وجود مردم در این زمینه همچنان دلواپس هستند.

-اگر در بعضی مناطق، میزان امواج زیاد است باید اعلام و اقدام مورد نیاز قانونی در این زمینه انجام شود.

به عنوان متولی سلامت جامعه می گوییم که بررسی امواج الکترومغناطیس نباید جنبه سیاسی پیدا کند چون در این صورت، مقتضیات سیاسی بر آن حاکم می شود. بنابراین این عنوان باید با معیارهای سلامت، مورد بررسی قرار گیرد.

-مواردی از تخلفات و احتکار در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی داشته ایم که به مراجع قضایی اعلام کرده ایم، ولی پیگیری به این پرونده، صدور حکم و یا تجدید نظر، ممکن است زمانبر باشد، و بعد از صدور حکم قضایی اسامی متخلفان اطلاع رسانی خواهد شد.

وزارت بهداشت اختیاراتی جهت مقابله با تخلفات این حوزه دارد که مشمول بر عدم تخصیص ارز دولتی و عدم صدور مجوزهای شرکت های متفاوت است.

-برای تامین داروهای داخلی و وارداتی بیماران خاص، تمهیدات بیشتری نسبت به بیماران دیگر، اندیشیده ایم که دارو و مواد اولیه مورد نیاز داروی تولید داخل، تامین شود.

-هیچ نگرانی جهت تامین داروهای بیماران خاص وجود ندارد، ولی از بعضی بیماران و انجمن های حمایتی گله داریم چراکه ممکن است قیمت یک دارو 10 درصد زیاد کردن داشته باشد و بیمه، 90 درصد از قیمت آن دارو را پوشش دهد و این پوشش زیاد کردن قیمت هم، ممکن است زمانبر باشد، ولی در همین مدت، بعضی افراد مصاحبه می کنند که قیمت ها دوبرابر شده است و وزارت بهداشت به فکر بیماران نیست.

-از انجمن های حمایت از بیماران انتظار داریم که به فکر حجم کار خادمان حوزه سلامت باشند، البته افرادی که بحران های ساختگی ایجاد می کنند، ویا استعداد ایجاد بحران را دارند در تعامل با آنها، تجدید نظر می کنیم.

-بررسی هزینه های خانوار در حوزه بهداشت و درمان نشان می دهد که پرداختی مردم جهت خدمات سرپایی رقم اوج و قابل توجهی است و جهت تامین این هزینه ها وظیفه ما، حمایت از فقرا است .

-خرید دارو، خدمات سرپایی و ملزومات مصرفی پزشکی، 30 درصد، خدمات دندانپزشکی حدود 20 درصد و آزمایشگاه و خدمات پاراکلینیکی 15 درصد از هزینه های خانوار را مشمول بر می شوند. نظارت بر داروخانه ها و بازار تجهیزات پزشکی را زیاد کردن داده ایم

-مردم در صورت مشاهده تخلفات می توانند به سایت شرکت غذا و دارو، سامانه 190، مراجع قضایی و همچنین شرکت تعزیرات حکومتی، گزارش دهند

-سه گروه متفاوت در هر شهر روزانه بر حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، نظارت داشته و گزارش می دهند

-نظارت های وزارت بهداشت بر مطب های پزشکان و کارها پاراکلینیکی که در مطب ها و یا جنب آنها انجام می شود، زیاد کردن می یابد

-سازمان تامین اجتماعی بیش از 41 میلیون و 900 هزار نفر بیمه شده است تحت پوشش دارد، ولی حدود 400 تا 500 نفر با اتوبوس از شهرستان ها و بعضی مناطق تهران، با آدرس غلط دستگاه و تشکل پشت پرده، جهت اعتراض برابر وزارت بهداشت تجمع کرده و از قول جامعه کارگری، سخنانی گفتند

-اکثر این معترضان افراد مسن و بازنشستگان بودند و وزیر بهداشت در شورای معاونین وزارت بهداشت با اطلاع از این تجمع به علت گرمای هوا،خواستار حضور آنان در تالار امام جواد (ع) وزارت بهداشت شد تا معترضان در شرایط مناسب، اعتراض خود را که بی ارتباط با وزارت بهداشت بود، بیان کنند

-در سه ماه گذشته، هیچ اتفاق جدیدی در حوزه قوانین تامین اجتماعی و وزارت بهداشت نیفتاده است و پشت پرده این تحرکات و جنبش کردن این تعداد افراد محدود را می دانیم.مجلس در اسفند ماه سال گذشته مصوبه ای داشت که بعد از تایید شورای نگهبان، به وسیله رییس جمهور ابلاغ شد که سهم درمان بیمه تامین اجتماعی نزد خزانه باشد، ولی دستگاه و تشکل کارگری وابسته، آدرس اشتباهی داده اند

-70 درصد از خدمات خوابیدن کارگران و بیمه شدگان شرکت تامین اجتماعی در بیمارستان های دولتی ارائه می شود . در بیمارستان های دولتی به ازای هر 3 بیمار بیمه سلامت، 2 بیمار بیمه تامین اجتماعی خدمات دریافت می کنند، یعنی به ازای 100 بیمار بیمه سلامت، 68 بیمار بیمه تامین اجتماعی از خدمات بهداشتی و درمانی، بهره مند می شوند.

-موضوعی که امروز معترضان به آن اعتراض داشتند و بعضی پرسشها را به وزیر بهداشت نسبت می دهند، ارتباطی به وزارت بهداشت ندارد. کارگران در مجلس، دارای نماینده هستند. افتخار ما، خدمت به کارگران و فقرا است

واژه های کلیدی: سلامت | بهداشت | بهداشتی | حمایت از بیماران | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs