آبنمک سازمان آمریکا القاعده اطلاعات پاکستان

آبنمک: سازمان آمریکا القاعده اطلاعات پاکستان آمریکایی سازمان سیا اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی خاطره یک دپیلمات کهنه‌کار از احمدی‌نژاد

«شما توقع داريد ما از شما دفاع كنيم. شما زبان باز كن، حرف بزن، سياست‌هايت را مشخص كن كه ما بتوانيم از شما دفاع كنيم. رقيب شما (مرحوم) هاشمي رفسنجاني بوده، ايشان

خاطره یک دپیلمات کهنه‌کار از احمدی‌نژاد

خاطره یک دپیلمات کهنه کار از احمدی نژاد

عبارات مهم : ایران

«شما توقع داريد ما از شما دفاع كنيم. شما زبان باز كن، حرف بزن، سياست هايت را مشخص كن كه ما بتوانيم از شما دفاع كنيم. رقيب شما (مرحوم) هاشمي رفسنجاني بوده، ايشان هشت سال رئيس جمهور بوده و چند سال رئيس مجلس بوده و همه ايشان را مي شناختند. ولی شما را كسي نمي شناسد. احمدی نژاد از حرف من ناراحت شد و جلسه را ترك كرد.»

به گزارش انتخاب؛ «علی ماجدی، از سفرای کهنه کار که این روزها مسئولیت سفارتخانه کشور عزیزمان ایران در آلمان را عهده دار هست، ضمن رد سخنان قالیباف در مناظره نخست گفت که تکنولوژی تولید برق از زباله از فایده های حصول برجام بود که بعد از توافق، به شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران معرفی شد.

خاطره یک دپیلمات کهنه‌کار از احمدی‌نژاد

ماجدی که رشته اش اقتصاد هست، اعتقاد است فضا بعد از برجام کاملا متحول شده است و سطح دیدارهای مسئولان ایرانی و بین المللی به بالاترین حد ممکن در سال های اخیر رسیده هست. سفیر کشور عزیزمان ایران در این رابطه می گوید: «شرکت زیمنس حدود ۴۰۰میلیارد یورو «ترن آور» تجاری دارد. سطح رابطه با سفارت در حد معاون زیمنس شهر برلین بود؛ در حالی که بنده به عنوان سفیر، با سی یوی (مدیرعامل) زیمنس تا کنون حدود ۵ تا ۶ ملاقات داشتیم که بعضی از این ملاقات ها دو، سه بار در محل سفارت صورت گرفته هست. در تاریخ روابط بعد از انقلاب بی سابقه بوده که مدیرعامل زیمنس در سفارت حضور یابد. با همکاران اینجا هم که صحبت می کردند، می گفتند که بعد از ۶۰ سال سی یوی زیمنس به کشور عزیزمان ایران آمده است!»

او با انتقاد از کاندیدایی که می گوید: «هر دولتی روی کار بود، برجام حاصل می شد»، گفت: «چرا كسی هشت سال اين كار را نكرد؟ اين كار توان و افراد خاص را مي طلبید. نمي توانيد كاري كه آقاي ظريف مي كند يا نوع بينش اين دولت را با هر كسي مقايسه كنيد. اين طور نيست كه هر تيمی مي توانست چنين تواني داشته باشد.»

«شما توقع داريد ما از شما دفاع كنيم. شما زبان باز كن، حرف بزن، سياست‌هايت را مشخص كن كه ما بتوانيم از شما دفاع كنيم. رقيب شما (مرحوم) هاشمي رفسنجاني بوده، ايشان

ماجدی گفت: «علاقه مندم که به یک توصیه اشاره کنم. در مناظرات انتخابات ریاست جمهوری یکی از کاندیداها به تهیه سوخت و برق از زباله اشاره کرد. ولی این از کجا پیدا شده است و آیا تا این مدت خبری نبوده است؟ چه کسانی آن شرکت ها را تشویق کرده اند که بیایند و این کار را انجام دهند؟ اصلا چه کسی اینها را معرفی کرده اند؟ غیر از این که سفارت کشور عزیزمان ایران در آلمان اینها را معرفی کرده و از آنها خواسته که چنین کاری را انجام دهند؟ درواقع ما آنها را تشویق کردیم که این فرمول را در کشور عزیزمان ایران پیاده کنند. اگر قرار باشد که از این دستاورد بهره برداری شود، حق زیاد آن با دولت هست. نه تنها قرارداد بسته شده است بلکه یک کار خیلی گسترده ای در این زمینه بین کشور عزیزمان ایران و آلمان صورت گرفته هست. اگر همه اینها را در کنار هم بگذاریم، معلوم می شود که ما توانستیم با استفاده از سیاست های جدید، رویکرد تازه و برجام که محیط بین المللی را به نفع ما عوض کردن داده، این نتیجه را به دست آوریم.»

او افزود: «این کار طی یک سال اخیر انجام شده است هست. در واقع ما به شهرداری معرفی کردیم که چنین تکنولوژی ای وجود دارد. در واقع این تکنولوژی دو نوع هست؛ یک نوع آن هم تفکیک زباله را انجام می دهد و هم به انرژی تبدیل می کند. گاهی اوقات اگر امکان تفکیک هم نباشد باز می تواند بدون تفکیک هم انجام دهد. در واقع می تواند هر دو کار را با هم انجام دهد. یعنی سیستم های جدیدی وجود دارد که می تواند زباله را تفکیک کند که یک بخشی را طور دیگری استفاده کند و بخشی را هم بازسازی کند. برق تولیدی به دستگاه های متفاوت بستگی دارد. البته برق زیادی نیست. بنده به عنوان سفیر می گویم که معرفی اینها را خودِ من انجام دادم.»

این دیپلمات با سابقه با اشاره به برجام هم عنوان کرد: «مي گويند هر دولتي بود به برجام مي رسيد ولی آیا كسي هشت سال اين كار را نكرد؟ اين كار توان و افراد خاص را مي طلبید. نمي توانيد كاري كه آقاي ظريف مي كند يا نوع بينش اين دولت را با هر كسي مقايسه كنيد. اين طور نيست كه هر تيمی مي توانست چنين تواني داشته باشد. با زبان بين المللي صحبت كردن كار آساني نيست. اکنون هنگامی که براي قطارهاي سرعت اوج صحبت مي كنيم، حداقل سه شركت اروپايي با هم رقيب هستند. دو شركت فرانسوي و يك شركت ژاپني رقيب هستند. شما حق گزینش داريد. مهم است كه شما در سياست بتوانيد شريكي داشته باشيد كه انتخابش كنيد. در اقتصاد هم باید حق گزینش داشته باشيد. وقتي كسي با ما كار نكند، شما به اجبار تكنولوژي را از يك كشور خاص مي گيريد و معلوم نيست آن تكنولوژي خاص ارزان تر و باكيفيت تر باشد.»

خاطره یک دپیلمات کهنه‌کار از احمدی‌نژاد

ماجدی در بازگویی خاطره ای از مدیر دولت نهم و دهم گفت: «داستاني واقعي را براي شما مي گويم. زماني كه آقاي احمدي نژاد سال ۸۴ گزینش شد، هر وزير را با معاونانش فراخواند. آن وقت آقاي خرازي وزير بود و من معاون اقتصادي وزارت خارجه بودم. ايشان يك سري بيانات داشت كه وزارت خارجه اي ها به حوادثي كه اتفاق افتاده بي توجه هستند و از رياست جمهوري دفاع نمي كنند. در آن جلسه به ايشان گفتم شما توقع داريد ما از شما دفاع كنيم. شما زبان باز كن، حرف بزن، سياست هايت را مشخص كن كه ما بتوانيم از شما دفاع كنيم. رقيب شما (مرحوم) هاشمي رفسنجاني بوده، ايشان هشت سال رئيس جمهور بوده و چند سال رئيس مجلس بوده و همه ايشان را مي شناختند. ولی شما را كسي نمي شناسد. ايشان از حرف من ناراحت شد و جلسه را ترك كرد.

واژه های کلیدی: ایران | زباله | معرفی | ایرانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs