آبنمک سازمان آمریکا القاعده اطلاعات پاکستان

آبنمک: سازمان آمریکا القاعده اطلاعات پاکستان آمریکایی سازمان سیا اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی برنامه‌هایم مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است / بطحایی

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دولت دوازدهم گفت: برنامه‌های خود را با رویکرد تحولی مبتنی بر اسناد بالادستی منطبق بر سند تحول بنیادین قرار داده‌ام.

برنامه‌هایم مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است / بطحایی

بطحایی: برنامه هایم مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است

عبارات مهم : آموزش

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دولت دوازدهم گفت: برنامه های خود را با رویکرد تحولی مبتنی بر اسناد بالادستی منطبق بر سند تحول بنیادین قرار داده ام.

به گزارش تسنیم،سیدمحمدبطحایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دولت دوازدهم در صحن علنی مجلس در دفاع از برنامه های خود جهت این وزارتخانه طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد شهدای اموزش و تربیت و شهید حججی، اظهار داشت: متفخرم بعد از انتخابات باشکوه ریاست جمهوری با همکاری بیش از 43 میلیون شرکت کننده، مدیر جمهور محترم به بنده به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اعتماد کرده و بنده را جهت این مسئولیت سترگ گزینش کردند.

برنامه‌هایم مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است / بطحایی

وی ضمن قدردانی از زحمات و تلاشهای وزرای سابق آموزش و پرورش تصریح کرد: امیدوارم با لطف الهی و جلب رأی اعتماد شما نمایندگان محترم بتوانم به جامعه اموزش و تربیت با فرصتی که در اختیارم قرار می دهید کمک کنم.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دولت دوازدهم افزود: نسلی که تا حدود یک ماه دیگر روانه کلاسهای درس خواهند شد، برگرفته از نسلی است که منابع مالی مدرسه خود را از طریق نفت استوار کرده هست. این نسل بعد از آخر آموختن باید از چنان کارآمدی و توانمندی برخوردار شوند که با توانمندی خود بتوانند با محور قراردادن خلاقیت به تدبیر و امید خود بپردازند.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دولت دوازدهم گفت: برنامه‌های خود را با رویکرد تحولی مبتنی بر اسناد بالادستی منطبق بر سند تحول بنیادین قرار داده‌ام.

بطحایی با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش و تأثیرگذاری آن بر نسل آینده کشور گفت: حوزه اموزش و تربیت از حوزه های مهمی است که اثرات بنیادین بر روی افراد می گذارد و دانش آموزان در این فضا با یادگیری خویش زندگی را معنا می بخشند.

وی خطاب به نمایندگان مجلس یادآور شد: بنده بعد از سه دهه خدمت و افتخار حضور در نظام تربیت از نقش ارزشمند معلمی تا معاونت وزیر از سوی مدیر محترم جمهور جهت تصدی مسئولیت خطیر آموزش و پرورش معرفی شدند و این دعوت خطیر را در شرایطی پذیرفتم که به علت اندوخته گذشته خود از زوایای پیدا و پنهان آموزش وپرورش اطلاع دارم.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دولت دوازدهم اظهارد اشت: بنده می دانم با انبوهی از پرسشها و پرسشها نظام آموزشی روبرو هستیم و مدیران وزارت آموزش و پرورش با چه مسائلی روبرو هستند که اگر نتوانیم راه حل مناسبی جهت آن پیدا کنیم کل نظام و حاکمیت را دچار مسئله خواهیم کرد.

برنامه‌هایم مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است / بطحایی

بطحایی با اشاره به دغدغه های رهبر معظم انقلاب از حوزه اموزش و تربیت گفت: مطالبات اساسی جامعه از این حوزه از یک سو و منابع ارزی محدود از سوی دیگر باعث می شود نظام آموزشی کشور به شکل خوبی در اولویت قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: نمایندگان محترم علی رغم همه کاستی ها ما به فرهنگ امیدو عجزه باور عمیقا معتقدیم و عزم خود و همکارانم را جهت حل این معضلات راسخ می بینم.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دولت دوازدهم گفت: برنامه‌های خود را با رویکرد تحولی مبتنی بر اسناد بالادستی منطبق بر سند تحول بنیادین قرار داده‌ام.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دولت دوازدهم گفت: مدرسه مورد انتظار ما مدرسه ای است که منطبق بر سند تحول بنیادین آموش و پرورش باشد. نهادهای فرهنگی جامعه و درگیر با اصحاب اموزش و تربیت باید در این مسیر با یکدیگر همسو و همجهت شوند تا بتوانیم کارها زیربنایی توسعه پایدار اجرای الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت، نقشه جامع علمی را به خوبی اجرا کنیم و همه آنها نیازمند آموزش و پرورشی پویا و با انگیزه است.

بطحایی اضافه کرد: خوشبختانه ما در کشور معلمان صبور، با انگیزه و زحمت کش داریم که کلیدی ترین رکن نظام آموزشی کشور هستند و معتقدیم انجام هر تحولی به عزم راسخ آنها بستگی دارد.

برنامه‌هایم مبتنی بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است / بطحایی

وی گفت: معتقدیم اگر به استقبال آینده نرویم آینده ما را غافلگیر می کند و باید در مواجهه با آینده مسیر و روشی درست، اصولی و منطقی را با همکاری همه اهالی درگیر با اموزش و تربیت در پیش گرفت.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دولت دوازدهم تصریح کرد: رویکرد آینده پژوهانه مورد نیاز امروز کشور در حوزه آموزش و پرورش است و برنامه های خود را با رویکرد تحولی مبتنی بر اسناد بالادستی منطبق بر سند تحول بنیادین قرار داده ام.

بطحایی گفت: توسعه عدالت آموزشی را از محورهای دیگر برنامه های خود قرار دادم و در کنار آن توسعه حرفه ای معلمان در کنار اصلاح منزلت و معیشت آنان به عنوان عاملی موثر در رشد و زیاد کردن تأثیرگذاری اموزش برخود درنظر گرفتم.

وی در ادامه افزود: 11 نشانه محوری بنای برنامه مهم خود در وزارت آموزش و پرورش قرار دادم و مهمترین محور آن حاکم ساختن گفتمان سند تحول بنیادین و توجه به استلزامات اجرایی آن است.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دولت دوازدهم گفت: توجه به نیروی انسانی توانمند و توسعه فرهنگ اموزش و تربیت، پرورش و تربیت بدنی از دیگر برنامه هایی است که بنده آن را مورد توجه قرار داده ام.

بطحایی وزیر پیشنهادی مجلس بازطراحی فعالیت های تربیتی و فوق برنامه را زا برنامه های خود در وزارتخانه دانست و افزود: لذا الگوی تربیت متوازن با تاکید بر تربیت اسلامی دانش آموزان و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و تقویت برنامه های ورزشی در این قالب تعریف می شوند.

وی توسعه عدالت آموزشی و تربیتی را مورد توجه قرار داد و خطاب به نمانیدگان مجلس گفت: برنامه پیشنهادی من را مطالعه کنید و نظرات خود را در این زمینه جهت اصلاح و تکیمل آن تذکر دهید.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ضمن تقدیر از نمایندگان موافق و مخالف خود اظهار داشت: نمانیدگان مخالف پرسشها و مشکلاتی را در آموزش و پرورش ارائه کردند که جهت بعضی از آن پرسشها برنامه هایی آینده نگری شده است وبرای بعضی دیگر متناسب با آن را دولت آینده نگری و به اجرا درخواهد آورد.

بطحایی ادامه داد: باید از همه ظرفیت های کشور استفاده کنیم. سیاست زدگی و سهم خواهی آموزش و پرورش را گرفتار حاشیه می کند. هرچیزی که آموزش و پرورش را دچار حاشیه کند به ضد این وزارتخانه تبدیل خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که تعامل با نمانیدگان شرایط را جهت پیشبرد برنامه ها فراهم خواهد ساخت، تصریح کرد: بدون همراهی و تعامل نمانیدگان امکان تحقق اهداف آموزش و پرورش فراهم نخواهد شد. وزیر آموزش و پرورش نماینده 1 میلیون 700 هزار معلم بازنشسته و شاغل در کشور خواهد بود. یک فرهنگی هستم که از 19 سالگی تاکنون در تمامی رده های آموزشی و اداری در سطوح صف و ستاد خدمت کردم. از موانع و پرسشها اطلاع دارم. با تجریه ای که در شرکت برنامه و بودجه به دست آوردم تمام تلاش خودم را جهت ارتقای منزلت جایگاه معلمان که به عنوان مهم ترین عامل در تحول نظام آموزش و پرورش هستند به کار خواهم گرفت.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اضافه کرد: از شخص آقای دکتر نوبخت قول تمام وکمال گرفتم و ایشان با بزرگواری قول مساعد دادند که همکاری تمام با آموزش و پرورش را جهت اجرای برنامه های این وزارتخانه داشه باشم. با قولی که از آقای نوبخت گرفتم در پیشگاه شما نمایندگان عرض می کنم ایشان فرمودند در این دوره از حیث اعتبارات و برنامه ها عالی ترین دوره آموزش وپرورش خواهد بود. امیدوارم شایستگی بنده جهت تصدی این وزارتخانه مورد تایید شما قرار گیرد. آنچه که شما تشخیص خواهید داد مناسبت ترین تشخیص است.

واژه های کلیدی: آموزش | اموزش | آموزشی | برنامه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs